Lista ścieżek

Java

Java - jeden z najpopularniejszych jezyków programowania. Łatwy w nauce i wszędobylski, co zapewnia jego adeptom wiele ofert pracy ale też wymaga ogromnej wiedzy by tworzone oprogramowanie było wysokiej jakości.  Java to jeden z tych języków, które programistom towarzyszą już od bardzo dawna. Wciąż jednak, dzięki ciągłemu rozwojowi środowisk opartych o JVM, jest składnikiem nowoczesnych produkcji.

Co słychać w świecie Java? Porozmawiajmy o tym w gronie prawdziwych ekspertów i pasjonatów! Dodatkowo część tematów poruszać będzie zagadnienia skutecznego testowania oprogramowania, zapraszamy więc także osoby na codzień nie mające styczności z Javą.

.Net

.NET - to dziś jedno z najpowszechniej używanych środowisk programistycznych. Chluba Microsoftu, który zrobił wiele, by .NET stało się standardem, który ułatwia pracę deweloperom na całym świecie. Praca z .NET jest efektywna. Jednak by korzystać z niego rozsądnie, trzeba poznać jego mocne i słabe punkty. Na 4Developers eksperci opowiedzą o najnowszych trendach w świecie .NET i C#  oraz zaserwują wiele dobrych argumentów, dlaczego warto z nich korzystać.

PHP

PHP - wszechstronny, wszędobylski i od dawna utrzymujący się w czołówce najpopularniejszych języków skryptowych. PHP oferuje duże możliwości zarówno dla doświadczonych programistów, jak i dla tych, którzy powoli zjadają sobie na tym zęby. Przyjdź, by odkryć jego możliwości, poznać najnowsze trendy i przekonać się, czy inwestycja w niego swojego czasu to dobry pomysł.

Architektury Aplikacji I

Application Architecture - rosnące wymagania użytkowników aplikacji powodują niepokojący trend skupiania się wyłącznie na designie, kosztem architektury aplikacji. Wysokiej jakości architektura aplikacji to jednak ogromny kapitał oraz inwestycja sama w sobie, zwłaszcza w przypadku projektów biznesowych. Sprawia ona, iż aplikacja staje się bezpieczniejsza, łatwiejsza w utrzymaniu, łatwiej wprowadzać w niej zmiany i znacznie efektywniej można dostosować jej rozmiar do stale powiększajacej się firmy.

Dobra architektura to myślenie przyszłościowe i ogromna oszczędność czasu i pieniędzy. Zadbaj o nią z 4Developers.

Architektury Aplikacji II

Architektury Aplikacji III

Front-end

Front-end (HTML5, JS, CSS) - Jak tworzyć użyteczne i ładnie wyglądające aplikacje webowe? Jak podczas pracy nad jak najbardziej imponującą aplikacją nie zapomnieć o zagadnieniach funkcjonalności, interaktywności, czy bezproblemowej komunikacji z serwerem? O stronie wizualno-interakcyjnej pracy programisty będziemy dyskutować w gronie zaproszonych specjalistów.

UX

UX - spośród wszystkich około programistycznych tematów user experience może być tym, który zdefiniowano najwięcej razy. Jednak choć spory są liczne, jedną rzecz wiemy niemal na pewno. User experience jest ważne. Brzmi banalnie, ale stoi za tym nieliczona liczba detali, które mogą zadecydować o sukcesie strony/aplikacji/startupu/eventu. Jak zamieniać UX w czysty zysk? Jak pogodzić je ze stroną techniczną? O tym porozmawiamy na 4Developers z uznanymi ekspertami.

Drabina ekspertów

IT Project Management

IT Project Management - talent, innowacje, dobry PR i marketing zazębią się i przyniosą naprawdę maksymalne zyski tylko wtedy, gdy wszystko w Twojej firmie w porządku z kwestiami organizacyjnymi. Zarządzanie projektami IT to zadanie, które wymaga nie tylko talentu organizatorskiego, ale też ogromnej wiedzy. Proponujemy wykłady, które otworzą Twoje oczy na możliwości powiększania korzyści, jakie łączą się ze sprawnym zarządzaniem IT.

Soft Skills

Soft Skills - Bez względu na to co robisz, umiejętność zaprezentowania siebie i swojej pracy to podstawa, która może Cię wyróżnić z tłumu specjalistów. Liczysz na sukces w pracy? Zarządzasz/jesteś częścią zespołu pracującego nad projektem? Otwierasz swoją własną działalność? W każdym z tych przypadków będziesz musiał rozmawiać z wieloma ludźmi, klientami, współpracownikami, potencjalnymi partnerami biznesowymi, urzędnikami. Każda z tych osób będzie mieć jakiś wpływ na Twój sukces.

Wybierz tę ścieżkę, jeśli chcesz się dowiedzieć, jak efektywnie komunikować opinie, potrzeby, cele i obowiązki.

Business Relations

Games Development

Games Development - Czy wiedziałeś, że przeciętny koszt wyprodukowania wysoko budżetowej gry komputerowej to ok. 20 milionów dolarów? Gry komputerowe to potężny biznes, mnóstwo zabawy, ale też nieskończona ilość wyzwań dla programistów. Jak poradzić sobie sobie ze skomplikowanymi interfejsami GUI czy renderowaniem efektownej grafiki? Jak dobrze rozwiązac kwestię interfejsu i zapewnić graczom możliwość swobodnego komunikowania się? Czy poprawianie bugów może być ryzykowne? Jak funkcjonują w grach procesy skalowalności?

Nasza propozycja to zaproszenie do fascynującego świata gier z perspektywy doświadczonych programistów. Czy to twoja bajka? Czy niezwykle atrakcyjny temat gier przyciąga równie mocno od strony programisty? Przyjdź i przekonaj się sam!

Application Security

IT Security - bezpieczeństwo IT to temat, który znamy od podszewki. Od lat organizujemy największą konferencję dla hakerów w Polsce - CONFidence. Na 4Developers podejdziemy do tego zagadnienia przede wszystkim od strony bezpieczeństwa aplikacji. We współpracy z Wojtkiem Dworakowskim zSecuRing przygotowaliśmy wiele interesujących wykładów.

JVM Languages

Partnerzy

Partner Ścieżki
Partner Ścieżki
Partner Ścieżki
Wystawca
Wystawca
Wystawca
Wystawca
sponsor Game zone
Partner Strefy Regeneracji
Partner
Partner
Partner