Członkowie Rady Programowej

Michał Bartyzel

Ścieżki: Soft Skills, Business Relations

Od dziesięciu lat zajmuję się tematem efektywności zespołów programistycznych. Pracuję zarówno nad usprawnieniem architektury aplikacji oraz jej refaktoryzacją jak i nad ulepszeniem współpracy miedzy tak zwanym biznesem a zespołami programistycznymi.

Wypracowałem ponad pięćset dni szkoleniowch i doradczych z najlepszymi zespołami programistycznymi w Polsce. Doszedłem do przekonania, że kluczem do Software Craftsamanship są umiejętności lingwistyczne. Jest to prawdziwe zarówno w obszarze współpracy z biznesem jak i pracy programisty, co pokazuję w rozwijanych przeze mnie szkoleniach z zakresu refaktoryzacji, pracy z kodem i architekturą.

Wiele opracowanych technik zawarłem w książce Oprogramowanie szyte na miarę. Jak rozmawiać z klientem, który nie wie, czego chce. Te, nad którymi pracuję dzielę się na licznych konferencjach, blogu i magazynie Programista. 

Wojciech Dworakowski

Ścieżki: Application Security

Konsultant bezpieczeństwa IT z kilkunastoletnim doświadczeniem. Wspólnik w firmie SecuRing, od 2003 roku zajmującej się doradztwem w zakresie bezpieczeństwa IT. Kierował wieloma projektami z zakresu audytu, oceny i testowania bezpieczeństwa systemów informatycznych i aplikacji, między innymi dla wiodących firm z sektora finansowego i wielu instytucji publicznych. Prelegent na licznych konferencjach poświęconych problemom bezpieczeństwa IT. Posiada tytuł „Audytora wiodącego systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji”.

Od 2011 pełni funkcję lidera polskiego oddziału fundacji OWASP (Open Web Application Security Project).

Mariusz Gil

Ścieżki: PHP

CTO, architekt, tech-lead, developer. Z branżą IT związany od ponad 14 lat, w tym czasie pracował m.in. dla Naszej-Klasy, Gadu-Gadu, Adv.pl, a także jako konsultant w zakresie tematyki skalowalności i wydajności aplikacji internetowych. Interesuje się m.in. zagadnieniami związanymi z budową skalowalnych i wydajnych rozwiązań webowych, zarówno od strony architektury aplikacji jak i infrastruktury serwerowej. Pasjonuje się tematami związanymi z analizą dużych zbiorów danych i możliwościami, jakie oferuje machine-learning.

 

Uczestnik i prelegent na wielu konferencjach i spotkaniach branżowych, prowadził sesje m.in. na High Load Strategy, 4Developers, SFI, Confiturze, WebClusters, Future of IT. Od kilku lat współpracuje z Fundacją Wspierania Edukacji Informatycznej Proidea pomagając merytorycznie m.in. w Radzie Programowej 4Developers, a także z PLUG podczas konferencji PHPCon Poland. Współorganizator otwartych spotkań dla developerów PHP, phpers.pl.

Łukasz Hacura

Ścieżki: Games Development

Producent i programista gier video. Absolwent kierunku Informatyka na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Pracuje w branży gier video od 2006. Najpierw jako programista gier, w roku 2008 został kierownikiem programistów, a pod koniec 2011 roku producentem wykonawczym i dyrektorem katowickiego studia firmy City Interactive, gdzie pracował do założenia firmy Anshar Studios. Wykładał przedmiot „Programowanie gier video” w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w latach 2010-2012, publikując książkę „Projektowanie i programowanie gier video”. Doświadczony kierownik projektów, ukończył międzynarodowe studia podyplomowe „Project Management” zorganizowane przez Akademię Ekonomiczną w Katowicach i L'Université du Québec. Brał udział w 16 ukończonych projektach gier video, w tym na platformy Xbox360, PS3, Wii, PC, Nintendo DS, iOS i Windows Phone.

Piotr Karczmarz

Ścieżki: .Net

Architekt, konsultant, trener specjalizujący się w technologii .NET i efektywnych metodach procesu produkcji oprogramowania. Interesuje się szeroko pojętą inżynierią oprogramowania i poprawnym jej użyciem na każdym etapie tworzenia rozwiązania. W skład jego zainteresowań wchodzą metodyki prowadzenia projektów, architektura systemów, wzorce projektowe, procesy interakcji i użyteczności w kontekście końcowego użytkownika oprogramowania.

Jest założycielem firmy Sigmaloc specjalizującej się w tworzeniu mobilnego oprogramowania przy wykorzystaniu technologii Xamarin.

Współpracuje jako trener z firmą szkoleniową Bottega IT Solutions, Wiceprezes Stowarzyszenia Software Engineering Professionals Polska (SSEPP).

W wolnych chwilach blogger piszący pragmatycznie o inżynierii oprogramowania (http://karczmarz.com) Można go także spotkać na twitterze @PiotrKarczmarz.

Jarosław Pałka

Ścieżki: Architektury Aplikacji I

Od ponad 10 lat w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i „inżynier od spraw katastrof”. Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami „waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi które wykonają pracę za Ciebie. W międzyczasie dałem się porwać ideą TDD oraz Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST, JavaScript i NOSQL, by potem porzucić je by zgłębić tajniki "system thinking" i zachwycić się siłą jaką niesie z sobą "metafora" i odkryć, że rządzą nami te same prawa "natury".  Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. W chwilach wolnych członek SSEEP i autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/

Michał Rączka

Ścieżki: IT Project Management

Dyrektor IT odpowiedzialny za region CEE w Naspers Group (Grupa Allegro). Ma wieloletnie doświadczenie w branży IT oraz E-commerce. Ekspert zarządzania projektami. Asesor międzynarodowych konkursów na najlepszy projekt roku w ramach PMI i IPMA. Członek Zarządu PMI Poland Chapter. Wykładowca i trener na WSB w Poznaniu. Wprowadza myślenie systemowe i zmiany w organizacji pracy biznesu i IT. Praktyk z metodycznym podejściem nastawiony na zespół realizujący projekt. Przez wiele lat związany z tradycyjnym zarządzaniem projektami. Pasjonat agile oraz zastosowania lean w zarządzaniu projektami. Wolontariusz. Absolwent MBA Poznań-Atlanta.

Sławomir Sobótka

Ścieżki: Java, Drabina ekspertów

Jestem trenerem i konsultantem w firmie Bottega IT Solutions, specjalizuję się w technologiach Java EE. 

W codziennej pracy integruję Domain Driven Design, wzorce, style architektoniczne, zwinne procesy wytwórcze i zdrowy rozsądek. 

Stosuję nadrzędną zasadę: rozpoznać klasę problemu z jaką mamy do czynienia i dobrać do niej odpowiednią klasę narzędzia. 

Hobbystycznie interesuję się psychologią stosowaną i kognitywistyką. 

Lubię myśleć o sobie jako entuzjaście Software Craftsmanship. 

Partnerzy

Partner Ścieżki
Partner Ścieżki
Partner Ścieżki
Wystawca
Wystawca
Wystawca
Wystawca
sponsor Game zone
Partner Strefy Regeneracji
Partner
Partner
Partner