Program Committee Members

Michał Bartyzel

Tracks: Soft Skills , Business Relations

Michał Bartyzel – od dziesięciu lat zajmuję się tematem efektywności zespołów programistycznych. Pracuję zarówno nad usprawnieniem architektury aplikacji oraz jej refaktoryzacją jak i nad ulepszeniem współpracy miedzy tak zwanym biznesem a zespołami programistycznymi.

Wypracowałem ponad pięćset dni szkoleniowch i doradczych z najlepszymi zespołami programistycznymi w Polsce. Doszedłem do przekonania, że kluczem do Software Craftsamanship są umiejętności lingwistyczne. Jest to prawdziwe zarówno w obszarze współpracy z biznesem jak i pracy programisty, co pokazuję w rozwijanych przeze mnie szkoleniach z zakresu refaktoryzacji, pracy z kodem i architekturą.

Wiele opracowanych technik zawarłem w książce Oprogramowanie szyte na miarę. Jak rozmawiać z klientem, który nie wie, czego chce. Te, nad którymi pracuję dzielę się na licznych konferencjach, blogu i magazynie Programista. 

Wojciech Dworakowski

Tracks: Application Security

IT security consultant with over 10 years of experience in the field. A team leader in SecuRing, a company dealing with application security testing and advisory on IT security. Has led multiple security assessments and penetration tests especially in the sector of financial services and public institutions. A lecturer at many national-level security conferences, e.g. SECURE, Security Audit and Management Forum, 4Developers. Main areas of interests include: financial systems security, malware prevention, threat modelling, security in development lifecycle.

Since 2011 also a leader of OWASP Poland Chapter (Open Web Application Security Project).

Holds the title: "Leading auditor for information security management systems".

Mariusz Gil

Tracks: PHP

CTO, architekt, tech-lead, developer. Z branżą IT związany od ponad 14 lat, w tym czasie pracował m.in. dla Naszej-Klasy, Gadu-Gadu, Adv.pl, a także jako konsultant w zakresie tematyki skalowalności i wydajności aplikacji internetowych. Interesuje się m.in. zagadnieniami związanymi z budową skalowalnych i wydajnych rozwiązań webowych, zarówno od strony architektury aplikacji jak i infrastruktury serwerowej. Pasjonuje się tematami związanymi z analizą dużych zbiorów danych i możliwościami, jakie oferuje machine-learning.

 

Uczestnik i prelegent na wielu konferencjach i spotkaniach branżowych, prowadził sesje m.in. na High Load Strategy, 4Developers, SFI, Confiturze, WebClusters, Future of IT. Od kilku lat współpracuje z Fundacją Wspierania Edukacji Informatycznej Proidea pomagając merytorycznie m.in. w Radzie Programowej 4Developers, a także z PLUG podczas konferencji PHPCon Poland. Współorganizator otwartych spotkań dla developerów PHP, phpers.pl.

Łukasz Hacura

Tracks: Games Development

Producent i programista gier video. Absolwent kierunku Informatyka na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Pracuje w branży gier video od 2006. Najpierw jako programista gier, w roku 2008 został kierownikiem programistów, a pod koniec 2011 roku producentem wykonawczym i dyrektorem katowickiego studia firmy City Interactive, gdzie pracował do założenia firmy Anshar Studios. Wykładał przedmiot „Programowanie gier video” w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w latach 2010-2012, publikując książkę „Projektowanie i programowanie gier video”. Doświadczony kierownik projektów, ukończył międzynarodowe studia podyplomowe „Project Management” zorganizowane przez Akademię Ekonomiczną w Katowicach i L'Université du Québec. Brał udział w 16 ukończonych projektach gier video, w tym na platformy Xbox360, PS3, Wii, PC, Nintendo DS, iOS i Windows Phone.

Piotr Karczmarz

Tracks: .Net

Architekt, konsultant, trener specjalizujący się w technologii .NET i efektywnych metodach procesu produkcji oprogramowania. Interesuje się szeroko pojętą inżynierią oprogramowania i poprawnym jej użyciem na każdym etapie tworzenia rozwiązania. W skład jego zainteresowań wchodzą metodyki prowadzenia projektów, architektura systemów, wzorce projektowe, procesy interakcji i użyteczności w kontekście końcowego użytkownika oprogramowania.

Jest założycielem firmy Sigmaloc specjalizującej się w tworzeniu mobilnego oprogramowania przy wykorzystaniu technologii Xamarin.

Współpracuje jako trener z firmą szkoleniową Bottega IT Solutions, Wiceprezes Stowarzyszenia Software Engineering Professionals Polska (SSEPP).

W wolnych chwilach blogger piszący pragmatycznie o inżynierii oprogramowania (http://karczmarz.com) Można go także spotkać na twitterze @PiotrKarczmarz.

Jarosław Pałka

Tracks: Application Architectures I

Od ponad 10 lat w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i „inżynier od spraw katastrof”. Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami „waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi które wykonają pracę za Ciebie. W międzyczasie dałem się porwać ideą TDD oraz Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST, JavaScript i NOSQL, by potem porzucić je by zgłębić tajniki "system thinking" i zachwycić się siłą jaką niesie z sobą "metafora" i odkryć, że rządzą nami te same prawa "natury".  Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. W chwilach wolnych członek SSEEP i autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/

Michał Rączka

Tracks: IT Project Management

Dyrektor IT odpowiedzialny za region CEE w Naspers Group (Grupa Allegro). Ma wieloletnie doświadczenie w branży IT oraz E-commerce. Ekspert zarządzania projektami. Asesor międzynarodowych konkursów na najlepszy projekt roku w ramach PMI i IPMA. Członek Zarządu PMI Poland Chapter. Wykładowca i trener na WSB w Poznaniu. Wprowadza myślenie systemowe i zmiany w organizacji pracy biznesu i IT. Praktyk z metodycznym podejściem nastawiony na zespół realizujący projekt. Przez wiele lat związany z tradycyjnym zarządzaniem projektami. Pasjonat agile oraz zastosowania lean w zarządzaniu projektami. Wolontariusz. Absolwent MBA Poznań-Atlanta.

Sławomir Sobótka

Tracks: Java, Expert Ladder

Jestem trenerem i konsultantem w firmie Bottega IT Solutions, specjalizuję się w technologiach Java EE. 

W codziennej pracy integruję Domain Driven Design, wzorce, style architektoniczne, zwinne procesy wytwórcze i zdrowy rozsądek.  

Stosuję nadrzędną zasadę: rozpoznać klasę problemu z jaką mamy do czynienia i dobrać do niej odpowiednią klasę narzędzia.  

Hobbystycznie interesuję się psychologią stosowaną i kognitywistyką.  

Lubię myśleć o sobie jako entuzjaście Software Craftsmanship. 

Partners

Track Partner
Track Partner
Track Partner
Exhibitor
Exhibitor
Exhibitor
Exhibitor
sponsor Game zone
Partner Regenation Zone
Partner
Partner
Partner